Cobalt Continuous Operation Systems

Cobalt Continuous Operation Systems

Rozwiązanie Cobalt Continuous Operation Systems zostało stworzone do wyeliminowania przestojów związanych z uzupełnianiem etykiet czy konserwacją systemu. Na dłuższą metę pozwala uniknąć niepotrzebnych zakłóceń oraz utraty dochodów. Cobalt Continuous Operation Systems to dynamiczny system etykietowania, gdzie dwa lub trzy urządzenia pracują na zamianę i utrzymują linie produkcyjną w ciągłym ruchu przy maksimum wydajności pracy.

W przypadku szybkich linii pakujących najważniejsza jest ogólna efektywność sprzętu (OEE). Rozumiemy, że przestoje oznaczają zakłócenia i utratę przychodów.

Dzięki aplikatorom etykiet nie ma potrzeby zatrzymywania się w celu uzupełnienia etykiet lub konserwacji zapobiegawczej. Dzięki temu Twoje linie mogą działać nieprzerwanie. Systemy zapewniają również doskonały zwrot z inwestycji w przypadku linii pracujących z szybkością 40 opakowań na minutę i więcej.

Aplikatory Nexus działają z wydajnością na poziomie 99%. Każda część jest projektowana, produkowana i wybierana tak, aby zapewnić 24-godzinny, 7-dniowy tydzień pracy z dużą szybkością. Każdy krytyczny komponent jest zoptymalizowany pod kątem zapewnienia dłuższej i bezproblemowej pracy.

Podobnie jak w przypadku wszystkich systemów druku i aplikacji inline z gamy NEXUS 20, system charakteryzuje się szybką i niezawodną automatyczną weryfikacją na pokładzie za pomocą wbudowanego weryfikatora Cobalt Sentinel.

Case Study: North-West Food Producer

Firma Cobalt Systems zainstalowała niedawno rozwiązanie do automatyzacji etykietowania typu Print & Apply w zakładzie przetwórstwa spożywczego w North West dla międzynarodowego producenta żywności w ramach ekologicznego programu mającego na celu usuwanie opakowań z tworzyw sztucznych i poprawę czynników środowiskowych.

Projekt zakończenia linii, który stanowił część obszaru pakowania, był częścią modernizacji wcześniej zainstalowanego sprzętu, jak wyjaśnia dyrektor sprzedaży firmy Cobalt w Wielkiej Brytanii, Chris Hunt; „Od dawna współpracujemy z dostawcą rozwiązań do automatyzacji kodów kreskowych dla tego producenta żywności, dlatego byliśmy podekscytowani wyzwaniem, jakim było utrzymanie szybkości i wydajności produkcji, przy jednoczesnym włączeniu różnych funkcji zmniejszających wpływ na środowisko w tym projekcie drukowania i stosowania etykiet”.

W ramach programu ekologicznego producent żywności opracował kartony kartonowe, które wytrzymują ciężar cięższych towarów, takich jak puszki i puszki. Ten rozwój opakowań zmniejsza ilość folii termokurczliwej, ale zachowuje stabilność puszek.

Etykiety umieszcza się z przodu jednostek handlowych (TUC), szeroką krawędzią prowadzącą” – wyjaśnia Hunt. „Etykieta jest drukowana i umieszczana z przodu opakowania, a następnie przecierana wałkiem. Ta aplikacja sprawdza się bardzo dobrze w przypadku cięższych przedmiotów, takich jak puszki czy puszki. Mamy również wiele pozycji wysokości dla różnych rozmiarów opakowań, które operator może wybrać z poziomu interfejsu HMI.”

 

źr: Cobalt